Jesteś tu:   

 

Stok w Baranowie Sandomierskim

05-09-2009
 
 

Dyrektorzy wszystkich szkół w Baranowie Sandomierskim stawiają na zdrowie swoich uczniów. Dlatego też w ostatnim czasie odbyły się obowiązkowe lekcje nauki pływania, teraz planowana jest nauka jazdy na nartach. W tym celu został już wyznaczony teren na powstanie stoku.

Samorząd teren na stok wybrał na pokopalnianej zwałce, od strony sołectwa Siedleszczany. Pomysłodawcy zdaja sobie sprawę, że nie zarobią oni na stoku. Burmistrz miasta twierdzi, że najważniejszy jest rozwój fizyczny uczniów, a nie wszyscy z nich mają możliwość wyjazdu na narty. Także warunki geograficzne i meteorologiczne uniemożliwiają utworzenie dużego kurortu narciarskiego. Teren, na którym znajdować się będzie trasa znajduje się zaledwie 300 m n.p.m. oraz na tym terenie sezon zimowy do najdłuższych nie należy.

Trasa narciarska mierzyć będzie zaledwie 300 metrów długości, ale doskonale nadawać się będzie dla najmłodszych i do nauki jazdy. Stok będzie sztucznie naśnieżany, co umożliwi stworzenie zimowej aury nawet, gdy nie będzie naturalnego śniegu. Za pieniądze z programu Lokalnej Grupy działania zakupiony zostanie mini wyciąg oraz ratrak. Natomiast sprzęt do nauki jazdy nabyty zostanie za pieniądze z dotacji unijnych.

Obowiązkowe lekcje szkolne do nauki jazdy mają zachęcić młodzież do ruchu a także do jazdy na nartach. Na kilku takich darmowych zajęciach opanują one najważniejsze podstawy jazdy na nartach. Po czym uczniowie będą mogli wybrać się na wyższy stok by rozwijać zdobyte już wcześniej umiejętności.

Aktualności powiązaneNewsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej