Jesteś tu:   

 

Sztuczne stoki czynne latem w Polsce i za granicą

19-06-2013
 
Tagi:sztuczne stoki,polska,za granicą,lato,wakacje,rodzina,przyjaciele,stoki narciarskie,sztuczne stoki narciarskie
 

Lato i okres wakacji to czas wyczekiwany przez większość z nas z utęsknieniem. Po zimie, szczególnie tak nietypowej i długiej jak tego roku, wszyscy mamy ochotę skąpać się w promieniach słońca. Większość urlopowiczów korzysta wówczas z oferty wczasów zagranicznych lub urlopów krajowych. Staramy się ten czas spędzić w miłej atmosferze z rodziną i przyjaciółmi. Co jednak w sytuacji kiedy latem mamy ochotę poszaleń na nartach i deskach? Kosztowne wczasy na lodowcu - nie koniecznie ! Możemy skorzystać z oferty sztucznych stoków narciarskich.

 

 

ALPICENTER BOTTROP W NIEMCZECH

 

Alpicenter Bottrop w Niemczech to najdłuższy stok narciarski znajdujący się na zadaszonej hali. Trasa główna ma ponad 640 metrów długości. Ośrodek dostosowany jest zarówno dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów oraz dla początkujących miłośników sportów zimowych. Ośrodek posiada również snowpark "Shredmill".

 

ALPICENTER HAMBURG-WITTENBURG W NIEMCZECH

 

Ośrodek Alpincenter Hamburg-Wittenburg w Niemczech oddalony jest o około 80 km od Hamburga. Dla spragnionych zimowej aury dostępna jest trasa narciarska o długości 330 m. Hala może poszczycić się również snow - funparkiem o powierzchni 6000 m², na którym kilka lat wstecz odbyły się pierwsze halowe Mistrzostwa Świata FIS w halfpipe.

 

SNEJ KRASNOGORSK W ROSJI

 

Jest to pierwsza hala narciarska w Rosji, wybudowana w 2008 roku. Znajduje się w pobliżu Moskwy. Trasa narciarska liczy sobie 400 metrów długości. Oprócz tego dla wszystkich spragnionych relaksu dostępna jest równiez strefa wellness oraz szereg restauracji.

 

SNOW ARENA DRUSKININKAI NA LITWIE

 

Snow Arena na Litwie to kolejny kryty stok narciarski u naszych sąsiadów. Stok ma długość 460 metrów, do wyboru narciarzy i snowboardzistów dwie trasy zjazdowe - nartostrada dla początkujących o długości 150 metrów oraz trasa biegnąca na zewnątrz hali, dostępna niestety tylko zimą.

 

SNOWHALL AMNEVILLE WE FRANCJI

 

Snowhall Amneville to kolejny na naszej liście ośrodek oferujący jazdę po ośnieżonym stoku również latem. Główna trasa narciarska ośrodka ma długość 620 metrów, dostępna jest jednak również nartostrada dla dzieci i początkujących o długości 100 metrów. Dla spragnionych wrażeń w ośrodku skorzystać można również z snowscootingu.

 

A JAK TO WYGLĄDA W POLSCE ?

 

No cóż, niestety minie jeszcze zapewne trochę czasu zanim w Polsce powstanie zadaszony kompleks narciarski - jednak przyznajcie sami, że dla spragnionych jazdy na stoku nawet najkrótsza trasa może być satysfakcjonująca :)

 

SZCZĘŚLIWICE

 

Całoroczny stok narciarski "Szczęśliwice" zapraszamy do jazdy na nartach i snowboardzie na stoku pokrytym matą typu Dendix produkcji angielskiej. Stok ma długość 227 metrów (9500 m2). Ze stoku korzystać można o każdej porze roku, również przy dodatnich temperaturach. Sztuczna nawierzchnia zraszana jest mgłą wodną dla zmniejszenia tarcia i polepszenia ślizgu.

 

 

MIĘDZYRZEC PODLASKI

 

Dzięki nawierzchni igielitowej zastosowanej w Międzyrzecu Podlaskim również tutaj ze stoku korzystać możemy nawet w środku lata, jest jednak małe "ale". Temperatura przekraczać nie może niestety 20 stopni. Stok w Międzyrzecu ma 180 metrów długości i posiada wyciąg talerzykowy. Przy stoku uformowano kaskadową, trzypoziomową plażę, która ciągnie się wzdłuż całego lewego brzegu zbiornika.

Aktualności powiązaneNewsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej