Jesteś tu:   

 

Co nas czeka na Wielkanoc?

31-03-2015
 
Tagi:warunki narciarskie wielkanoc,wielkanoc na nartach,wielkanoc na snowboardzie
 

Wielkanoc jest bardzo dobrym okresem, aby jeszcze pośmigać na nartach czy snowboardzie, zanim większość stoków zostanie zamknięta. Bardzo często w kwietniu największe ośrodki kuszą klientów niskimi cenami i różnymi promocjami, które w połączeniu ze słoneczną pogodą i wysoką temperaturą składają się na wspaniały wypoczynek. Dla osób, które zastanawiają się nad kreatywnym spędzeniem tegorocznej Wielkanocy przedstawiamy specjalną prognozę pogody na okres Świąt.

 

Polska

 

Cały bieżący tydzień aż do samej Wielkanocy według synoptyków ma obfitować w całkiem przyzwoite opady śniegu. Sypać powinno już od wtorku i jeśli wierzyć prognozom, taka tendencja ma szanse utrzymać się do końca tygodnia. Na samym Kasprowym Wierchu przewidywane są opady rzędu kilkunastu do nawet kilkudziesięciu centymetrów. Obecnie na najsłynniejszej polskiej górze leży około 145 cm śniegu, więc jeśli prognoza się sprawdzi, to istnieje szansa na wydłużenie sezonu narciarskiego w Tatrach przynajmniej o tydzień.

 

 

Źródło: Facebook


Bardzo dobrą wiadomością dla narciarzy korzystających ze stoków znajdujących się w obszarze Sudetów, Małopolski i Śląska są nadchodzące mroźne dni, podczas których można wytworzyć wiele dodatkowego śniegu. Niestety w związku z zapowiadanymi opadami śniegu nadchodzący weekend nie będzie zbytnio słoneczny.

 

Alpy Wschodnie

 

Nadchodzący tydzień w rejonie Alp Wschodnich nie będzie specjalnie sprzyjał narciarzom. Już od poniedziałku i wtorku górska pogoda będzie stała pod znakiem frontów burzowych i obfitego deszczu, który najmocniej popada w Alpach Berneńskich (wschód), Vorlarlbergu, Tyrolu aż do rejonu Górnej Austrii. Jednak powyżej granicy około 1500 m powinny pojawić się opady śniegu, czasami nawet bardzo intensywne. Wzrost temperatury (i jednocześnie granicy opadów śniegu) przewidywany jest na wtorek, ale już w środę północno-zachodni wiatr przyniesie nad Alpy chłodne masy powietrza. Od czwartku do niedzieli meteorolodzy zapowiadają pogodę obfitą w deszcz, wiatr i śnieg – niestety nie jest to wymarzona i sprzyjająca sportom zimowym aura.

 

 

Źródło: Facebook

 

Alpy Zachodnie

 

Wielki Tydzień w Alpach Zachodnich rozpocznie się od wietrznych i deszczowych dni. W rejonie francuskich Alp w nocy z niedzieli na poniedziałek spadło do 55 cm świeżego śniegu. Do wtorku na zachodnim krańcu górskiego grzbietu przewiduje się opad kolejnych „porcji” puchu sięgające 30 cm. Dla fanów freeride’u mamy nieco niepokojącą wiadomość, jaką jest rosnące zagrożenie lawinowe spowodowane silnym wiatrem – zalecane jest zachowanie wyjątkowej ostrożności.


Typowo wiosenną pogodę narciarze będą mogli wykorzystać śmigając w okolicach Lago di Maggiore (południowa Szwajcaria), temperatura tutaj będzie dochodziła nawet do 23 stopni Celsjusza. Ogólne ochłodzenie i duże opady śniegu (Szwajcaria) będą trwały od wtorku do Wielkiego Czwartku. Dzień później aż do końca Wielkiego Tygodnia w południowej części Alp będzie można cieszyć się niezłą pogodą, natomiast wzdłuż głównego grzbietu Alp północnych nadchodzące dni będa burzliwe.

 

 



Newsletter

Wiadomości promowane
 

Wyjazd na narty w nowej formie - Wypróbuj Skitour

2023-09-22
Skitour, to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają połączenia adrenaliny narciarstwa z magią górskich ekspedycji.
więcej

Planujesz już sezon narciarski? Kościelisko i okolice to świetny wybór

2023-11-07
Polskie ośrodki narciarskie oferują coraz lepsze warunki do szusowania i naprawdę nie mamy się już czego wstydzić w porównaniu z np. Czechami...
więcej

Ile zapłacimy za wyjazd na narty do Włoch?

2023-09-06
Okazuje się, że obecnie nie brakuje wśród nas miłośników białego szaleństwa na stokach, którzy na pierwsze promienie słońca zwykle reagują z...
więcej

Najczęstsze kontuzje na stoku i garść sposobów na regenerację mięśni

2023-01-17
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sport to nie tylko zdrowy styl życia, ale także częste kontuzje, które w znacznym stopniu osłabiają...
więcej