Jesteś tu:   

 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

28-09-2015
 
Tagi:mapa ośrodka davos,davos szwajcaria,narty davos,opis ośrodka davos
 

Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny zyskały rozgłos zarówno wśród sportowców jak i kuracjuszy – narciarze i snowboardziści mogą skorzystać z jednego z największych rejonów narciarskich w całej Szwajcarii, natomiast pozostali spotykają się tam na różnych kongresach (najbardziej znane jest coroczne Światowe Forum Gospodarcze). Davos jest najwyżej położonym miastem w Alpach, znajduje się na wysokości 1560 m.n.p.m i dzięki wyjątkowemu klimatowi śnieg utrzymuje się tu od końca listopada do początku maja.

 

 

Źródło: Facebook

 

Spośród wielu terenów narciarskich w okolicach samego Davos, zapalonym narciarzom najbardziej do gustu przypadają trasy na Parsenn/Gotschna, gdyż oprócz pięknego krajobrazu można tam sprawdzić w praktyce swoje umiejętności. Swoistą rolę węzła komunikacyjnego pełni szczyt Weissfluhgpfel, który wznosi się na wysokość przekraczającą 2800 m.n.p.m. Do pozostałych terenów narciarskich należy Pischa, Rinderhorn, Jakobshorn i Shatzapl/Strela. Znajdująca się w dolinie Flüela Pischa i Rinerhorn głównie oferują trasy dla początkujących i średnio zaawansowanych, do których można dotrzeć samochodem bądź bezpłatnym skibusem.

 

 

Źródło: www.snowtrex.pl 

 

Zdecydowanie najpiękniejszą trasą w całej ofercie Davos jest 12 kilometrowy zjazd z wierzchołka Weiβfluh do Küblis. Dla zaawansowanych narciarzy poszukujących mocnych wrażeń jest trasa prowadząca z Hӧhenweg do Davos i z Weiβfluhjoch do przełęczy Wolfgang.


Do najpopularniejszych miejsc nadających się do jazdy w puchu należą: Pischa i Madrisa, Parsenn, Jakobshorn i Rinerhorn.


Pischa jest największym terenem do freeridingu w Szwajcarii, znajdziemy tutaj zabezpieczone przed lawinami i oznakowane na żółto wytyczone trasy.


Ze szczytu Jakobshorn trasy prowadzą do doliny Dischmaud Sertigtal, skąd co godzinę można pojechać skibusem do Davos.


Doświadczeni freeriderzy wybierają się na dwugodzinne podejście na szczyt Pischahorn (prowadzące z końcowej stacji Pischa), które można przejść na fokach (narciarze) lub na splitboardzie (snowboardziści). Zwieńczeniem tej wspinaczki jest piękny, długi zjazd w pełnym puchu do Klosters lub doliny Vereina. 

 

Dla osób preferujących nieco mniej wymagające stoki ciekawym wariantem może być przejazd koleją linową z Davos-Platz na teren narciarski Jakobshorn w którym dominują łatwe i średnie trasy.

 

Podsumowując w okolicach Davos znajdziemy nowoczesne wyciągi, ponad 230 km tras zjazdowych, około 75 km tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego, dwa lodowiska sztuczne(przeznaczone do uprawiania łyżwiarstwa i curlingu) i największe naturalne lodowisko na Starym Kontynencie. Ponadto można skorzystać z torów saneczkowych, spróbować paraglidingu i wielu innych sportów.

 

Dla zwolenników nocnego życia mamy też dobre informacje, gdyż w Davos jest sporo kin, dyskotek, klubów nocnych oraz często organizowane są rozmaite koncerty. Pomimo bogatej oferty rozrywkowej można zaznać „świętego spokoju” w bliskim kontakcie z naturą i dziewiczą przyrodą.Newsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej