Jesteś tu:   

 

Zieleniec Ski Arena rozpoczyna sezon

11-12-2015
 
 

12 grudnia odbędzie się uroczyste powitanie zimy na Dolnym Śląsku. Gdzie? Oczywiście w Zieleńcu. Najwyższy zatem czas odkurzyć i nasmarować sprzęt narciarski, zaostrzyć krawędzie, być może zadbać także o formę, której wiele będziemy tej zimy potrzebować.

 

Choć zima zawitała w tym roku Sudety wcześniej, to niestety zeszłotygodniowe „upały” nieco popsuły warunki na stokach. Jednak w ostatnich dniach wróciły przymrozki, więc ponownie armatki śnieżne ruszyły pełną parą. Sytuacja jest o tyle sprzyjająca, że prognozy pogody na najbliższe godziny i dni wydają się być niezwykle sprzyjające.

 

W związku z tym już 12 grudnia, punktualnie o godzinie 12:00 na uroczyste otwarcie sezonu zaprasza do Zieleńca Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Duszniki Zdrój oraz Zieleniec Ski Arena. Oprócz możliwości szusowania do późnych godzin wieczornych, organizatorzy przewidzieli także liczne atrakcje dla wszystkich, którzy tego dnia do Zieleńca zawitają. Konkursy i warsztaty dla całych rodzin, eko gotowanie Zbigniewa Koźlika, koncert zespołu Me, Myself and I oraz występ Teatru Avatar, pokazy ratownicze GOPR-u czy porady dietetyków to tylko niektóre z nich. A do tego narty, narty i jeszcze raz narty, wyjątkowa atmosfera zielenieckiego kurortu i wyborna, zróżnicowana kuchnia tutejszych barów i restauracji.

 

 

Na głównym parkingu (przy siedzibie GOPRu) zaprezentowany zostanie Dolny Śląsk w pigułce, tradycyjnie już przedstawione zostaną też niektóre dolnośląskie atrakcje, w tym oferta Huty Julia oraz bolesławieckiej ceramiki.

 

Przez dwanaście godzin będzie w trakcie imprezy przede wszystkim aktywnie, bezpiecznie i zdrowo, bo że śniegu i mrozu nie zabraknie, nie mam już żadnych wątpliwości. Dodatkowym udogodnieniem dla narciarzy będzie możliwość korzystania ze specjalnego SkiBusa, który 12 grudnia od 10:00 do 20:00 (o każdej pełnej godzinie) będzie woził narciarzy z centrum Dusznik Zdroju (wyjazd z parkingu przy Pensjon Matteo) pod sam stok w Zieleniec Ski Arena.

 

Zieleniec jest w pełni przygotowany do nadchodzącego sezonu narciarskiego. Nowe inwestycje, przegląd sprzętu, modernizacje infrastruktury mamy już za sobą. Teraz pozostaje tylko uroczyście otworzyć sezon i korzystać z zimy, która trwać ma w tym sezonie ponad 150 dni!

 

Wyciągi ruszą w sobotę o godzinie 09:00 i będą czynne aż do godziny 22:00, natomiast w niedzielę szusować będzie można również od 9:00 ale tylko do 20:00.
 Newsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej