Jesteś tu:   

 

Tysiące biegaczy 4. edycji Biegu Mikołajów

09-12-2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4 edycja Biegu Mikołajów, czyli największe, mikołajowe wydarzenie biegowe w Polsce za nami!
 
 
5 miast, ponad 4000 małych i dużych biegaczy, tysiące kibiców, prawie 33 000 zł przekazane dla podopiecznych wspieranych organizacji oraz tytuł największego, mikołajowego wydarzenia biegowego – tak w liczbach prezentowała się 4. Edycja Biegu Mikołajów, który w tym roku gościł w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie oraz Zakopanem. 
 
Mikołaje, śnieżynki, leśne skrzaty, renifery. To tylko nieliczne postacie, które spotkały się 4 Grudnia, o godzinie 12:00 na starcie tegorocznej edycji Biegu Mikołajów. Uczestnicy biegu mieli za sobą potężną motywacje, otrzymaną przez organizatorów wydarzenia - Fundację Góry Przenosić im. Tytusa Chałubińskiego oraz Fundacje LOTTO Milion Marzeń. Postanowili oni za każdy przebiegnięty kilometr, przeznaczyć jedną złotówkę na wybrane w danym mieście cele charytatywne. Beneficjentami biegu zostały takie fundacje jak - Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową we Wrocławiu, Instytut „Pomnik Zdrowia Dziecka” w Warszawie, Fundacja im. Anny Wierskiej "Dar szpiku" oraz Drużyna Szpiku w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą w Zakopanem oraz Fundacja Hospicyjna w Sopocie. 
 
Uczestnicy biegu mieli do przebiegnięcia dystans około 10 kilometrów w różnych warunkach pogodowych. Wszystkie biegi były zorganizowane na przepięknych zamkniętych terenach. W Warszawie Mikołaje pobiegli po ośnieżonej trasie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, wrocławskich biegaczy na Torze Wyścigów Konnych Partynice zaskoczyła słoneczna, zimowa aura, która była wręcz idealna do biegania. Poznańscy biegacze skupili się wokół poznańskiej Malty, mikołaje z Trójmiasta pokonywali kolejne kilometry na sopockim Hipodromie, natomiast bieg na Podhalu rozegrany został od centrum miasta po trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu. Organizatorzy zapewnili również odpowiednią rozgrzewkę, która została poprowadzone przez najlepszych, polskich lekkoatletów, takich jak Rafał Omelko, Lidia Chojecka-Leandro czy Grzegorz Sudoł, którzy zadbali o jak najlepsze przygotowanie uczestników do biegu.
 
Tegoroczna edycja biegu była pod wieloma względami wyjątkowa. „IV edycja Biegu Mikołajów za nami. Z radością mogę ogłosić – Bieg Mikołajów największą mikołajową imprezą biegową w Polsce! Wielkie słowa uznania dla uczestników, którzy w tym roku tak licznie stawili się na liniach startu naszego biegu, organizowanego po raz pierwszy w pięciu miastach. To dzięki Wam możemy rozwijać ten projekt, to dzięki Wam Bieg Mikołajów ma wymiar wielkiego wydarzenia oraz najważniejsze - to dzięki Wam wybiegaliśmy prawie 33 tysiące złotych dla potrzebujących dzieci. Serce rośnie, dziękuję” -  powiedział Marcin Glądała, prezes Fundacji "Góry Przenosić" im. Tytusa Chałubińskiego, organizatora wydarzenia.
 
Po raz drugi, wspólnie z Ministerstwem Turystyki i Sportu zorganizowano Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży, podczas którego rywalizowały pociechy od 10 do 16 roku życia na dwóch dystansach - 1500m oraz 2500m. Udział ponad 500 uczestników pozwolił na jeszcze większe wsparcie potrzebujących, a jednocześnie ponownie pokazał, jak dużo szczęścia i radości może dać sport w życiu najmłodszych. To naprawdę niesamowite przeżycie zobaczyć ponad młodych biegaczy, którzy wystartowali w zawodach głównie z myślą o swoich potrzebujących rówieśnikach - powiedział Jan Krypa, przedstawiciel Fundacji LOTTO Milion Marzeń, współorganizatora Biegu.
 
Mikołajowa atmosfera towarzysząca biegowi, przyciągnęła na wydarzenie nie tylko zawodowych i amatorskich biegaczy. Na trasie, jak i obok niej można było spotkać mnóstwo osób, dla których w tym dniu nie był najważniejszy czas na mecie, tylko chęć pomocy potrzebującym. Aktywizujemy także świadomość i potrzebę do działań dobroczynnych. Oprócz wsparcia finansowego, które wybiegaliśmy dla dzieci na trasach pięciu miast, dokonamy także wymiany okien w jednej z Klinik Centrum Zdrowia Dziecka. Cel zostanie zrealizowany dzięki współpracy Biegu Mikołajów z firmą Dom Development. Bieg Mikołajów nie kończy się na mecie! - powiedział ponownie Marcin Glądała. Ważny był również wkład osób oraz firm, dla których nie był to pierwszy Bieg Mikołajów. Wśród nich mogliśmy znaleźć sportowców, którzy prowadzili rozgrzewki. Spikerów, takich jak Conrado Moreno czy Andrzej Gliniak, którzy rokrocznie z ogromną chęcią włączają się do akcji oraz sponsorów, pod postacią firmy Henryk Kania, która po raz drugi przyłączyła się do Partnerstwa w biegu oraz wsparcia strefy gastronomicznej.
 
 


Newsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej