Jesteś tu:   

 

Zieleniec Ski Arena - polecamy na weekend

17-12-2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aura nareszcie dopisała. Wolno rozpędzająca się zima dotarła w pełnej okazałości na stoki ośrodka narciarskiego Zieleniec Ski Arena, dzięki czemu panują tu doskonale warunki narciarskie. Mało tego - pogoda na najbliższe dni zapowiada się nawet jeszcze lepiej. 
 
Pierwsze oznaki zimy pojawiły się w Zieleńcu wyjątkowo wcześnie. Już w połowie listopada testowo uruchomione zostały niektóre wyciągi. Ale jak to zwykle bywa, pełnia sezonu rozkręca się dopiero z nastaniem grudnia, kiedy to temperatura niemal na stałe spada poniżej zera. 
3 XII w Zieleńcu otwarty został sezon narciarski. Od tego czasu można więc korzystać z kolei i wyciągów już od godziny 9:00 aż do 22:00. Szczególnie nocne jazdy mają teraz wyjątkowym urok - na stokach nie ma jeszcze tłumów, dzięki czemu jeździć można po nich do woli, znajdując przy tym potężną dawkę relaksu na świeżym powietrzu.  
 
Ale to właśnie dopiero teraz aura pokazała swoje prawdziwe, zimowe oblicze sprawiając, że warunki od tego weekendu są w Zieleńcu niemal idealne. Mało tego - optymizmem napawa też prognoza pogody na najbliższe dni. 
 
„Oczywiście zawsze podchodzimy do takich spraw z rezerwą - wszak pogoda w górach potrafi w ciągu kilku godzin zmienić się diametralnie” - mówi Grzegorz Głód, przedstawiciel stacji. „Jednak zachowując odpowiednią dawkę optymizmu, możemy powiedzieć, że przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia będzie w Zieleńcu naprawdę pięknie” - dodaje. 
 
W trakcie tego weekendu w Zieleniec Ski Arena czynna będzie większa niż do tej pory liczba wyciągów i kolei. Będą to wszystkie koleje kanapowe, 15 wyciągów narciarskich oraz  18 tras narciarskich. Większość z nich otwarta dla narciarzy będzie oczywiście do godziny 22:00. Szczegółowy harmonogram dostępności wyciągów znajduje się na stronie www ośrodka.
 
 
 
Zieleniec Ski Arena to 22 kilometry doskonale przygotowanych i o zróżnicowanym stopniu trudności tras narciarskich. W jedną całość łączy je także 27 wyciągów, na które składa się 5 nowoczesnych kolei kanapowych (w tym jedna kanapowo-gondolowa). 
 
Cały system to gęsta sieć tras narciarskich i wyciągów, które w optymalny sposób wykorzystując ukształtowanie terenu, aby dać możliwość do szusowania zarówno bardziej wymagającym narciarzom czy snowboardzistom, jak i wszystkim, który dopiero stawiają na nartach pierwsze kroki. 
 
Infrastruktura narciarska i turystyczna jest w Zieleńcu konsekwentnie rozwijana. W zeszłym sezonie wybudowana została nowa kolej kanapowa w ośrodku Mieszko, natomiast w tym sezonie do użytku oddane zostały dwa kolejne wyciągi - orczykowy oraz taśmowy, które w znacznym stopniu przełożą się na poprawienie komfortu nauki jazdy na nartach. 
 
Zieleniec Ski Arena bardzo duży nacisk kładzie na edukację nie tylko najmłodszych, ale wszystkich, którzy chcą zdobywać pierwsze i kolejne szlify narciarskiego i snowboardowego rzemiosła. Licznie działające w Zieleńcu szkoły narciarskie oraz instruktorzy zwracają też bardzo dużą uwagę na podnoszenie poziomu świadomości w kwestii odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania ze stoków i uprawiania narciarstwa. Naukę jazdy na nartach wspierają cztery wyciągi taśmowe, które dodatkowo są gwarancją bezpieczeństwa. 
 
 


Newsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej