Jesteś tu:   

 

Czas na narty w 2018 roku!

21-01-2018
 
 
 
 

Wyjazd do włoskiego Livigno wiąże się z wieloma korzyściami; jedna z nich, to dla niektórych kultowa już oferta Skipass Free, najlepszy sposób aby poczuć magię alpejskich stoków bez specjalnego naruszania domowego budżetu. Od 7.kwietnia do 1.maja 2018 r., wykupując tygodniowy pobyt w Livigno otrzymacie darmowy skipass.

 

Tydzień rodzinny to „szyta na miarę”, propozycja dla rodzin z dziećmi poniżej 12. roku życia. Obowiązuje w wybranych tygodniach: od 27. stycznia do 3. lutego oraz od 17. do 24. marca 2018 r. Promocja jest prosta - dziecko poniżej 12. roku życia w towarzystwie dwóch dorosłych nie płaci za skipass, zakwaterowanie, wypożyczony sprzęt ani za udział w zajęciach szkółki narciarskiej. Każde kolejne dziecko (również poniżej 12. roku życia) płaci tylko 50% ceny. To doskonała oferta dla rodzin pozwalająca na duże oszczędności. Warto nadmienić, że Livigno to kurort o bogatej infrastrukturze rodzinnej - czekają place zabaw, snowparki, Aquagranda Slide&Fun, szkółki narciarskie i snowboardowe, i blisko 150 instruktorów.

 

Co ważne, w dobie kapryśnych zim i niepewnych warunków do jazdy, w Livigno mamy stoki nawet na wysokości 3000 m n.p.m. Jeśli natura poskąpi śniegu, warunki są idealne do naśnieżania: niskie temperatury i profesjonalna śnieżna farma. Nasz zimowy system naśnieżania pokrywa aż 80% wszystkich stoków. Ale wygląda na to, że w tym sezonie te udogodnienia wcale nam się nie przydadzą.

W Livigno zima trwa zazwyczaj bardzo długo; wtedy mamy do dyspozycji 115 km stoków [12 tras czarnych, 37 czerwonych i 27 niebieskich], na które możecie dostać się 6 kolejkami linowymi, 14 krzesełkowymi i 11 wyciągami orczykowymi. A na stokach, oprócz zapierających dech w piersiach widoków, mamy dwa snowparki, na Mottolino i Carosello, nagradzane na targach zimowych zarówno we Włoszech, jak i za granicą.

 

Stoki są zawsze idealnie przygotowane, a dziewiczy śnieg poza trasami kusi licznych freerider’ów. Nasz kurort to laureat targów SkiPass w Modenie w kategorii najlepszych miejsc do uprawiania freeride’u. Wszystko za sprawą wprowadzenia unikalnego we Włoszech przedsięwzięcia - Freeride Project. Projekt zakłada codzienne komunikowanie warunków śniegowych oraz zagrożeń lawinowych poprzez newsletter, na stronie internetowej oraz na tablicach znajdujących się przy wyciągach. Oprócz specjalnych stref Freeride [Mottolino Fun Park i Carosello], mamy wyodrębnione strefy freeride, gdzie możliwy jest dostęp bez obowiązkowego wyposażenia ratunkowego.

 

A z nowości sportowych, przygotowaliśmy w Livigno arenę biathlonową, idealną do treningów zarówno dla profesjonalistów, jak i coraz bardziej licznych wielbicieli tej dyscypliny. Sezon zimowy u nas odbywa się pod znakiem sportu; narciarstwo, narciarstwo telemarkowe, snowboard, freeride, biegówki, biathlon, rakiety śnieżne, fat bike, narciarstwo alpejskie, paralotniarstwo, jazda na łyżwach, jazda konna, relaks w Aquagrandzie – na wysokości 1816 m n.p.m., i spacery po przygotowanych trasach. Możliwości są nieskończone. A jak wyglądała zima w zeszłym sezonie możecie zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=vpPrFoQoYrk

 

Oprócz sportu, naszą specjalnością jest dobra zabawa. Po całym dniu na stoku warto relaksować się na apre- ski i spróbować specjałów naszej kuchni. Jeśli chcecie przedłużyć sobie wieczór, czekają na was bary i kluby nocne. To one sprawiają, że nasz kurort jest najczęściej wybierany przez młodych ludzi. No, i oczywiście słynna już strefa bezcłowa, gdzie kupicie w wyjątkowych cenach perfumy ubrania, elektronikę, artykuły sportowe, zabawki i oczywiście napoje i słodycze.

 

Jak co roku, również w tym sezonie w Livigno odbędą się eventy, które uatrakcyjnią pobyt w naszym miasteczku; w styczniu już na poważnie na nasze stoki wkracza snowboard Festiwalem Rookie Fest, a na koniec sezonu zapraszamy entuzjastów telemarku na La Skiedę. To tylko część atrakcji, które na was czekają– więcej informacji o bieżących wydarzeniach znajdziecie na naszym FB: https://www.facebook.com/LivignoFeelTheAlps

 

Livigno od lat przyciąga Polaków. Każdy, kto choć raz odwiedził Livigno, nie raz pewnie zatęsknił za codziennym dylematem: Mottolino czy Carosello, wieczornym spacerem po zaśnieżonym deptaku, czy zakupami w sklepach bezcłowych.

 

Więcej informacji: www.livigno.euNewsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej