Jesteś tu:   

 

Czy samodzielna nauka języka angielskiego jest możliwa?

15-02-2018
 
 
 
 

Samodzielna nauka angielskiego czy samodzielna nie-nauka?

Oczywiście samodzielna nauka języka angielskiego w domu, jak i każdego innego języka jest jak najbardziej możliwa. Świadczą o tym rzesze ludzi, którzy w ten sposób wyuczyli się języka. Jest natomiast jedno ale… wymaga to sporej dyscypliny.

 

Nie ma ustalonej godziny zajęć, nikt nie zapyta, czy wyuczyliśmy się słówek. Wolność wiąże się z odpowiedzialnością. Po początkowym okresie entuzjazmu, może nagle okazać się, że w ferworze innych aktywności zapominamy o nauce angielskiego w domu. Jak nasza samodzielna nauka języka angielskiego może utrzymać tempo na przestrzeni miesięcy czy lat potrzebnych do wyuczenia języka obcego?

 

Z pomocą przyjść nam mogą nowe technologie.

 

Samodzielna nauka angielskiego a nowe technologie

Oto kilka tricków, które mogą pomóc Ci w samodzielnej nauce języka angielskiego w domu:

  • Ustaw sobie codzienny alarm/przypomnienie w komórce, że właśnie wybiła godzina nauki angielskiego
  • Zapisz się do jednego z wielu serwisów wysyłających codziennie słówka i frazy do nauczenia (w praktyce tylko teoretycznie, ale zawsze można zmienić serws, albo być w kilku na raz)
  • Subskrybuj fanpage Speakingo na Facebooku poświęcony samodzielnej nauce języka angielskiego. Jeśli „lajkujesz” stronę do nauki języka angielskiego, na swojej ścianie otrzymywać będziesz nie tylko słówka, ale informacje o świeżych tekstach o nauce angielskiego, śmieszne filmiki i wszystko to, na czym opiera się samodzielna nauka języka angielskiego. Facebook ma specjalny algorytm dobierający treści wyskakujące na Twojej ścianie, więc jeśli cos Cię interesuje to lajkuj teksty i komentuj je, wtedy więcej podobnych wpisów Ci się wyświetli.

 

Przeszkody jakie spotka samodzielna nauka języka angielskiego

Badania dowodzą, że samodzielna nauka języka angielskiego online może być bardzo skuteczna. Z kursami online jest jednak jeden poważny problem: ryzyko utknięcia. Jeśli jakiś temat nie został przejrzyście wytłumaczony, lub jest szczególnie trudny, uczniowie często wpadają w frustrację i rezygnują z kursu. Dlatego odpowiedzią jest tutaj: pytaj, pytaj, pytaj. Jest wiele for internetowych poświęconych językowi angielskiemu, również zwykle jest możliwość komentowania i zadawania pytań pod publikowanymi tekstami.

Natomiast najważniejsze jest chyba podtrzymywanie motywacji. O tym dlaczego warto uczyć się angielskiego przejrzyście mówi poniższa infografika:

 

 

Największy problem związany z samodzielną nauką języka angielskiego zostawiłem jednak na koniec:

Samodzielna nauka języka angielskiego zwykle owocuje wyłącznie pasywną znajomością materiału

 

Mieliście może kiedyś wrażenie, że wszystko rozumiecie, ale nie potraficie niczego powiedzieć? Znacie wszystkie regułki gramatyczne, ale jakoś słowa nie chcą przejść Wam przez gardło?

To jest właśnie pasywna wiedza, którą daje szkolne zakuwanie pod egzaminy lub też często samodzielna nauka języka angielskiego z książki, audiobooków czy samo rozwiązywanie ćwiczeń gramatycznych w internecie.

 

Jeśli chcesz jednak mówić po angielsku, musisz zacząć… mówić po angielsku!

 

 

Musisz nauczyć swój mózg i gardło nowych zwyczajów. Jest to ogromna zaleta kursów językowych, na których uczniowie rozmawiają ze sobą, niekoniecznie nawet z nauczycielem. Jest to też coś, na co zwróci uwagę dobry korepetytor – nie będzie paplał całą lekcję, ale zmusi Ciebie do mówienia. Czy znaczy to, że samodzielna nauka języka angielskiego musi skończyć się porażką?

 

Samodzielna nauka angielskiego która naprawdę uczy mówić

 

Z pomocą znowu przyjść nam mogą nowe technologie. Kurs języka angielskiego online Speakingo wykorzystuje nowoczesną technologię rozpoznawania mowy, dzięki której możesz rozmawiać z komputerem jak z nauczycielem. Metodyka oparta na metodzie bezpośredniej zmusza ucznia do mówienia niemalże w automatyczny sposób. Dzięki takie treningowi, w rzeczywistej sytuacji nie będziesz zastanawiać się nad regułkami, tylko po prostu odpowiesz – w końcu tyle razy robiłaś czy robiłeś to już z komputerem w domu!

 

Jak wygląda nauka języka angielskiego ze Speakingo dowiesz się z poniższego,śmiesznego filmiku:

 

 

Reasumując, samodzielna nauka języka angielskiego jest jak najbardziej możliwa, by nie skończyła się jednak jedynie pasywną znajomością języka obcego, wymaga jednak zręcznego doboru skutecznych, nowoczesnych technologii.Newsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej