Jesteś tu:   

 

Rewolucja w leczeniu kontuzji dostępna w Polsce

21-12-2017
 
 
 
 

Kontuzja końcem kariery sportowej?

Fizjoterapia, środki przeciwbólowe, rehabilitacja, masaże – sportowcy po urazach mogą skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów, pozwalających na skrócenie czasu rekonwalescencji. Tradycyjne terapie mogą być jednak nieskuteczne, bolesne lub zbyt długie z punktu widzenia aktywnego sportowca. Istotne są też potencjalne skutki uboczne inwazyjnych zabiegów, takie jak przewlekły ból czy unieruchomienie kończyny, mogące doprowadzić do przerwania kariery sportowej. Wybór formy terapii zależy od wielu czynników, począwszy od typu urazu aż po indywidualne zalecenia lekarskie. Na szybki powrót do pełnej aktywności wpływają też zdolności regeneracyjne organizmu. Współczesna nauka potwierdza, że – na szczęście dla sportowców – mamy na nie wpływ!

 

MBST® – innowacyjna terapia bolesnych kontuzji

MBST® to opatentowana terapia z wykorzystaniem działania rezonansu magnetycznego. Opracowano ją z myślą o pacjentach, wymagających skutecznej regeneracji tkanek przy urazach kostnych i stawowych. MBST® wspomaga naturalne systemy regeneracyjne organizmu, pozwalając na precyzyjne odbudowanie utraconych (lub uszkodzonych) tkanek kostnych i chrząstek. Skuteczność metody została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi, a sama terapia zyskała międzynarodowe uznanie w środowisku fizjoterapeutycznym.

Sesja terapeutyczna polega na umieszczeniu kontuzjowanej kończyny w specjalnie zaprojektowanym urządzeniu MRI (rezonans magnetyczny). Czas i intensywność terapii są dostosowywane indywidualnie do stanu i potrzeb pacjenta. Średnia długość pojedynczej sesji wynosi około jednej godziny a proces jest całkowicie bezbolesny.

 

Kiedy warto skorzystać z terapii?

MBST® jest szczególnie polecana czynnym sportowcom, poszukującym bezpiecznych, ale skutecznych metod terapeutycznych. Metodę można stosować m.in. w przypadku:

  • mikrourazów, będących skutkiem przetrenowania,
  • mikrozłamań i stanów przeciążeniowych,
  • zapalenia powięzi podeszwowej,
  • zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej – tzw. „łokieć tenisisty”,
  • zapalenia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej – „łokieć golfisty”,
  • zespołu bolesnego barku,
  • odgięciowych urazów kręgosłupa szyjnego,
  • konieczności skrócenia rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych (endoprotezoplastyka, artroskopia, zszywanie struktur wiązadeł lub ścięgien).

 

Dokładne informacje, wskazania oraz metody rozpoznania wielu schorzeń układu kostnego znajdą Państwo na oficjalnej stronie dotyczącej Terapii MBST® pod adresem – http://mbst-terapia.pl/kontuzje-urazy/ . Ponadto, do potwierdzonych naukowo skutków terapii MBST® można zaliczyć: zmniejszenie lub całkowitą likwidację bólu w miejscu urazu, przyspieszenie procesu regeneracji tkanek kostnych i chrzęstnych oraz brak nawrotów choroby w przypadku zwyrodnień.

Aktualności powiązane



Newsletter

Wiadomości promowane
 

Wyjazd na narty w nowej formie - Wypróbuj Skitour

2023-09-22
Skitour, to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają połączenia adrenaliny narciarstwa z magią górskich ekspedycji.
więcej

Planujesz już sezon narciarski? Kościelisko i okolice to świetny wybór

2023-11-07
Polskie ośrodki narciarskie oferują coraz lepsze warunki do szusowania i naprawdę nie mamy się już czego wstydzić w porównaniu z np. Czechami...
więcej

Ile zapłacimy za wyjazd na narty do Włoch?

2023-09-06
Okazuje się, że obecnie nie brakuje wśród nas miłośników białego szaleństwa na stokach, którzy na pierwsze promienie słońca zwykle reagują z...
więcej

Najczęstsze kontuzje na stoku i garść sposobów na regenerację mięśni

2023-01-17
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że sport to nie tylko zdrowy styl życia, ale także częste kontuzje, które w znacznym stopniu osłabiają...
więcej