Jesteś tu:   

 

Rewolucja w leczeniu kontuzji dostępna w Polsce

21-12-2017
 
 
 
 

Kontuzja końcem kariery sportowej?

Fizjoterapia, środki przeciwbólowe, rehabilitacja, masaże – sportowcy po urazach mogą skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów, pozwalających na skrócenie czasu rekonwalescencji. Tradycyjne terapie mogą być jednak nieskuteczne, bolesne lub zbyt długie z punktu widzenia aktywnego sportowca. Istotne są też potencjalne skutki uboczne inwazyjnych zabiegów, takie jak przewlekły ból czy unieruchomienie kończyny, mogące doprowadzić do przerwania kariery sportowej. Wybór formy terapii zależy od wielu czynników, począwszy od typu urazu aż po indywidualne zalecenia lekarskie. Na szybki powrót do pełnej aktywności wpływają też zdolności regeneracyjne organizmu. Współczesna nauka potwierdza, że – na szczęście dla sportowców – mamy na nie wpływ!

 

MBST® – innowacyjna terapia bolesnych kontuzji

MBST® to opatentowana terapia z wykorzystaniem działania rezonansu magnetycznego. Opracowano ją z myślą o pacjentach, wymagających skutecznej regeneracji tkanek przy urazach kostnych i stawowych. MBST® wspomaga naturalne systemy regeneracyjne organizmu, pozwalając na precyzyjne odbudowanie utraconych (lub uszkodzonych) tkanek kostnych i chrząstek. Skuteczność metody została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi, a sama terapia zyskała międzynarodowe uznanie w środowisku fizjoterapeutycznym.

Sesja terapeutyczna polega na umieszczeniu kontuzjowanej kończyny w specjalnie zaprojektowanym urządzeniu MRI (rezonans magnetyczny). Czas i intensywność terapii są dostosowywane indywidualnie do stanu i potrzeb pacjenta. Średnia długość pojedynczej sesji wynosi około jednej godziny a proces jest całkowicie bezbolesny.

 

Kiedy warto skorzystać z terapii?

MBST® jest szczególnie polecana czynnym sportowcom, poszukującym bezpiecznych, ale skutecznych metod terapeutycznych. Metodę można stosować m.in. w przypadku:

  • mikrourazów, będących skutkiem przetrenowania,
  • mikrozłamań i stanów przeciążeniowych,
  • zapalenia powięzi podeszwowej,
  • zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej – tzw. „łokieć tenisisty”,
  • zapalenia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej – „łokieć golfisty”,
  • zespołu bolesnego barku,
  • odgięciowych urazów kręgosłupa szyjnego,
  • konieczności skrócenia rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych (endoprotezoplastyka, artroskopia, zszywanie struktur wiązadeł lub ścięgien).

 

Dokładne informacje, wskazania oraz metody rozpoznania wielu schorzeń układu kostnego znajdą Państwo na oficjalnej stronie dotyczącej Terapii MBST® pod adresem – http://mbst-terapia.pl/kontuzje-urazy/ . Ponadto, do potwierdzonych naukowo skutków terapii MBST® można zaliczyć: zmniejszenie lub całkowitą likwidację bólu w miejscu urazu, przyspieszenie procesu regeneracji tkanek kostnych i chrzęstnych oraz brak nawrotów choroby w przypadku zwyrodnień.

Aktualności powiązaneNewsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej