Jesteś tu:   

 

Jakie aminokwasy BCAA powinien brać sportowiec?

13-02-2018
 
 
 
 

Co to jest BCAA?

Skrót być może nie jest jasny dla każdego, aczkolwiek nie jest żadną tajemnicą, że chodzi w tym miejscu i trzy bardzo ważne aminokwasy rozgałęzione, których nasz organizm nie jest w stanie sam wytworzyć. Aminokwasy BCAA to walina, leucyna oraz izoleucyna, które w odpowiedniej kompozycji składnikowej stanowią wydatne wspomaganie dla osób trenujących. Ważnym czynnikiem jest to sposób ich podawania oraz możliwe do uzyskania cele treningowe. Dzięki wspomaganiu suplementem BCAA możemy wspomóc realizację takich celów treningowych jak:

  • zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej

  • poprawienie elementu regeneracji po wysiłku

  • zahamowanie zjawiska katabolizmu mięśni

 

Trzy podstawowe efekty możliwe do uzyskania dzięki wspomaganiu BCAA, ale to wspomaganie musi być odpowiednie. Przede wszystkim należy suplement podawać regularnie zarówno w dni treningowe jak i te, w których nie ćwiczymy. BCAA należy podawać w ilości od 0,5 do 1 grama na każde 10 kg masy swojego ciała. W przypadku tych dni, w których trenujemy BCAA przyjmujemy przed oraz po treningu, a jeśli chodzi o tę drugą opcję, to stawiamy na przyjmowanie suplementu rankiem na czczo oraz wieczorem przed pójściem spać. To jednak nie wszystko, na co musimy zwrócić uwagę stosując BCAA.

 

Pochodzenie suplementu

Nie jest bynajmniej obojętne to, z jakiego źródła pozyskujemy ów suplement. Nie jest także obojętna jego forma. W sklepach możemy mieć do czynienia z BCAA w postaci żelu, w postaci proszku do samodzielnego sporządzenia odżywki, w postaci batonika czy też napoju. Każda z tych form będzie tą właściwą, aczkolwiek należy podkreślić to, że powinniśmy zwracać uwagę na gramaturę, aby była ona odpowiednia, abyśmy przyjęli właściwą dawkę suplementu. Równie istotnym będzie to, aby ów suplement kupować w wiarygodnych miejscach, aby w opakowaniu faktycznie znalazły się aminokwasy rozgałęzione BCAA, a nie coś innego. Jeśli do tego będziemy mieli do czynienia z produktem znanej marki, to tym lepiej dla nas i dla efektów, które możemy uzyskać.

BCAA to jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych suplementów diety dla sportowców, a tym samym jest to jeden z tych, który jest polecany każdemu, który jest polecany amatorom i zawodowcom. BCAA to suplement diety, dzięki któremu możemy zrealizować bardzo wiele celów treningowych, co tym bardziej skłania do sięgnięcia po niego.

Aktualności powiązaneNewsletter

Wiadomości promowane
 
 
 

Kurorty narciarskie Europy: Davos

2015-09-28
Davos z biegiem czasu przekształciło się z małej i spokojnej wioski w popularny na całym świecie, tętniący życiem kurort. Te przepiękne tereny...
więcej
 
 

Nowe inwestycje na stokach w Austrii

2015-09-28
Sezon 2015/2016 zbliża się do Europy wielkimi krokami – wiele alpejskich ośrodków nie próżnowało latem i prowadziło spore inwestycje. Dla Was...
więcej
 
 

Terminy ferii zimowych 2016

2015-09-25
Terminy ferii zimowych ustalane są z dwuletnim wyprzedzeniem w celu zapewnienia swobodnego planowania wypoczynku dzieci i ich opiekunów.
więcej
 
 

Rozpoczęcie sezonu 2015/2016 w Europie

2015-09-04
Najwcześniej przyjemność z jazdy odczuwać będą turyści przebywający w Alpach lub Pirenejach. Poniżej prezentujemy terminy otwarcia największych...
więcej